Ekonomi

Këmbimi valutor 29 tetor/ Me sa blihen e shiten sot monedhat e huaja

Shkruar nga Liberale
Këmbimi valutor 29 tetor/ Me sa blihen e shiten sot monedhat e huaja

Dollari amerikan blihet me 99.7 lekë dhe shitet me 100.6 lekë ditën e sotme.

Euro blihet me 105.3 lekë dhe shitet 106 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 109.8 lekë, ndërsa në shitje me 110.8 lekë.

Paundi britanik blihet me 120.2 lekë dhe shitet me 121.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 71.7 lekë, ndërsa në shitje me 73.5 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH