Globi

Katari: Pesë avionë me ndihma po dërgohen në Gaza

Shkruar nga Liberale
Katari: Pesë avionë me ndihma po dërgohen në Gaza

Ministria e Jashtme e Katarit thotë se 5 avionë ishin nisur për në qytetin egjiptian El-Arish, nga ku ndihma do të transferohej në Gaza.

Avionët po transportojnë 156 tonë ndihma, duke përfshirë ushqime, sende mjekësore dhe furnizime strehimi.

Kjo e çon numrin e përgjithshëm të avionëve në 26, me një total prej 879 tonësh ndihmë, sipas ministrisë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH