Kryesore

Kanadaja izolohet nga dëbora, niveli shkon deri në 70 cm

               Publikuar në : 09:05 - 22/01/20 liberale

Moti me dëborë ka përfshirë Kanadanë. Niveli ka shkuar deri në 70 cm vetëm në një ditë. Provincat e Newfoundland dhe Labrador janë më të prekurat.

Për të hapur rrugët e bllokuara dhe për t’u ardhur në ndihmë banorëve është angazhuar edhe ushtria.

<
>
reshje-1 r1-2-617x450

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back