Ndërkombëtare

Jo festime për Vitin e Ri në Francë, 100 mijë policë në rrugë

               Publikuar në : 17:16 - 11/12/20 liberale

Qeveria franceze nuk ka parashikuar masa më të forta kundër koronavirusit për Krishtlindje, por për Vitin e Ri, ora policore do të nisë që nga ora 20:00 e mbrëmjes deri në 06:00 të mëngjesit.

Është ministri i Brendshëm, Gérald Darmanin ai që njofton se për respektimin e këtyre masave do të angazhohen në të gjithë vendin 100 mijë policë dhe xhandarë.

“Nuk do të ketë asnjë tolerim”, u shpreh ministri Darmian, duke iu referuar në këtë mënyrë dhe festave klandestinë.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back