Ndërkombëtare

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i vdekur

               Publikuar në : 19:21 - 09/07/20 liberale

Forcat e policisë kanë gjetur pa jetë kreun e Bashkisë së Seulit, i cili ishte shpallur i humbur disa ditë më parë.

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon ishte raportuar nga vajza e tij se kishte humbur kontaktet gjë që çoi në një operacion të gjerë kërkimi.

Shkaqet e vdekjes së Park Won-soon janë ende të paqarta ndërkohë që ka nisur dhe një hetim për ngjarjen.

64-vjeçari Park drejtonte bashkinë e Seulit që prej vitit 2011 dhe shihej si një kandidat i mundshëm në radhët liberalëve për zgjedhjet presidenciale të 2022.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back