Politikë

Ironia e Murrizit pas dështimit të zgjedhjes së Presidentit, në raundin e parë

Shkruar nga Liberale

Myslim Murrizi, ish-deputet i Partisë Demokratike i cili nuk dogji mandatin ka ironizuar procesin e zgjedhjes së Presidentit të ri.

Përmes një imazhi satirik me një pemë, Murrizi e ka konsideruar teatër lojën e maxhorancës me presidentin.

Postimi iplotë i Muslim Murrizit.

Sot u “ zhvillua” raundi i pare i zgjedhjes se Presidentit, por si kandidat ishta radha e ketij drurit “ simpatik” i cili nuk bindi dot deputetet “ miq” te tij qe ti jepnin voten

Siç duket po perdoret proçedura e perdorimit te armeve te zjarrit mga punonjesit e policise

Qe pasi paralajmerojne tre here rresht me zë te lart ndal, ndal policia, ndal se do te qelloj, pastaj qellojne ne ajer per te trembur

Pas tre paralajmerimeve te grupit parlamentar te rilindjes ,dhe grupit rilindas qe kane mbeshtetje te madhe nga jashte por nuk i pjerdh njeri nga brenda, sot “ qelluan” ne ajer por pa zhurme

E thene ndryshe nuk ju ndezi kapsollja ose ne vend te krismes u duk sikur pordhen dhe era qelbi tashme gjithe Kuvendin

Kane edhe dy te “ shtira” ne ajer besoj me te njenjten kapsolle e barut te lagur qe do qelbin dynjane, e pastaj qellon vetem Rama ne shenje dhe te tjeret do brohorasim bravo komandant e qellove ne shenje

Çfare hipokrizie dhe sa teater i peshtire!!!!

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH