Aktualitet

Integrimi evropian/ Rama takon homologun slloven

Shkruar nga Liberale
Integrimi evropian/ Rama takon homologun slloven

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Sllovenisë për të takuar homologun e tij.

Biseda mes tyre u fokusua tek integrimi evropian, plani i BE për të investuar në Ballkanin Perëndimor dhe situata politike në rajon.

“Me ftesë të kryeministrit të Sllovenisë, Janez Janša, në Bled për të diskutuar mbi Planin e Madh të Investimeve të BE në Ballkanin Perëndimor, ecurinë e procesit të integrimin europian në Shqipëri e në rajon, gjendjen politike dhe ekonomike të vendeve të rajonit, në kontekstin e përgatitjeve mbresëlënëse të Sllovenisë për mandatin e Presidencës së Bashkimit Europian vitin e ardhshëm #Faleminderit #HvalaVam”, shkroi Edi Rama në “Facebook”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH