Aktualitet

IGJEUM: Ja sa lëkundje janë regjistruar gjatë natës në vendin tonë

Shkruar nga Liberale

Lëndje tërmeti janë shënuar gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar 5 lëkundje me magnitudë të vogël.

Lëkundja e fundit e regjistruar mënmgjesin e sotëm rreth e orës 05:41 me epiqendër Gjirin e Lalzit, me thellësi 7 km dhe me magnitudë 2.1.

Ndërsa lëkundja me magnitudë më të lartë, 3.9 u regjistrua në orën 05:29 me epiqendër në Shetaj, Kepi i Rodinit dhe thellësi 31 km.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH