Aktualitet

Hyjnë në grevë urie 150 të burgosur te 313-ta, ja kërkesat e tyre

Shkruar nga Liberale
Hyjnë në grevë urie 150 të burgosur te 313-ta, ja

Pas dhjetëra të dënuarve në Rrogozhinë, Peqin, Reç, Shënkoll dhe Burrel raportohet se në grevë kanë hyrë edhe 150 të burgosur të 313-ës në Tiranë.

Ata kërkojnë t'iu lejohen takimet me familjarët

Mungesa e kushteve higjienike.

Sjellja e ashpër me kërcënime në ambientet e IEPV-së.

Po ashtu të burgosurit pretendojnë se ushqimi që iu jepet është i njejtë dhe skandaloz.

Ata shtojnë si një tjetër arsye faktin se dhomat e tranzitit janë me insekte.

Arsyeja e shtatë është izolimi që iu bëhet në rast se flasin.

Burimi: News 24

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH