Aktualitet

Hiqet nota mesatare për aplikantët në fushën e Artit dhe të Sportit

Shkruar nga Liberale
Hiqet nota mesatare për aplikantët në fushën e Artit dhe

Qeveria ka hequr notën mesatare për të gjithë ata maturantë që kërkojnë të aplikojnë për programet e studimeve në fushën e Artit dhe të Sportit. Mësohet se do të jenë vetë institucionet e arsimit të lartë ato që do të përcaktojnë kriteret e pranimit për studentët në këto dy programe. Universiteti Europian i Tiranës lajmëron të gjithë maturantët që kërkojnë të aplikojnë për programet e studimeve në fushën e Artit dhe Sportit, se s'kanë detyrimin të plotësojnë kriterin e notës mesatare.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH