Globi

Haradinaj: Përgjegjësia për krijimin e qeverisë është mbi Kurtin

Shkruar nga Liberale
Haradinaj: Përgjegjësia për krijimin e qeverisë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se përgjegjësia për krijimin e institucioneve është për Lëvizjen Vetëvendosje dhe liderin e kësaj partie, Albin Kurti.

“Fituesi i zgjedhjeve të kryej këtë veprimet për të konstituar Kuvendin. Përgjegjësia për krijimin e institucioneve bie mbi të parin, as mbi të dytin as mbi të tretin. Duhet të konstituohet Kuvendit. Vonesat tash e tutje për krijimin e institucioneve bien mbi VV’në dhe z. Kurti”, ka shtuar Haradinaj.

Haradinaj nuk do të jetë deputet i Kuvendit nga radhët e partisë së tij, duke qenë se ka dorëzuar dorëheqjen në KQZ dhe sekretariat të Kuvendit.  Ai vetëm i ka shoqëruar deputetët e tij deri në Kuvend./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH