Globi

Greqia nuk e ndryshon vendimin për pikën kuftitare të Kapshticës

Shkruar nga Liberale
Greqia nuk e ndryshon vendimin për pikën kuftitare të

Shtyhet afati i mbylljes së pikës kufitare të Kapshticës. Në një njoftim të ambasadës greke është lajmëruar se dogana do të vijojë të jetë e mbyllur duke lënë në zbatim të njëjtat masa, pra lejimin e kuotës prej 400 personash.

Punonjësit sezonalë mund të vijojnë kalimin drejt shtetit helen.

Ndërkohë, në Drejtorinë e Kufirit ende nuk ka një njoftim zyrtar në lidhje me këtë vendim, i cili pritet të jepet brenda ditës së sotme.

Kjo situatë duket e pakuptimtë, duke qenë se rastet e reja dhe vdekjet nga koronavirusi kanë rënë ndjeshëm në vendin tonë, ndërsa në Greqi shifrat janë më të larta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH