Globi

Goditet për vdekje me thikë nga pronarët e lokalit ku i vdiq djali, donte t'i vinte zjarrin vendit për hakmarrje

Shkruar nga Liberale
Goditet për vdekje me thikë nga pronarët e lokalit ku i vdiq

Bashkë me një të të afërm është paraqitur në klubin e Big Toën në via Bologna, në Ferrara , me një kanaçe benzinë. Ata donin të hakmerreshin, sepse natën mes 12 dhe 13 gushtit në atë lokal, në lagjen e natës, Edoardo, 19 vjeç, ishte sëmurë dhe kishte vdekur. Por David Buzzi 43-vjeçari, njerku i djalit, fajësoi pronarin e klubit se kishte thirrur me vonesë urgjencën dhe se ishte disi edhe përgjegjës për dhimbjen që nuk mund ta pranonte.

Ai ka dashur të hakmerret, por është goditur me thikë për vdekje, ndërsa është plagosur rëndë 21-vjeçari që ishte me të, kushëri i të riut që humbi jetën më 13 gusht. Hetimet nga karabinierët e çuan në arrestimin e drejtuesve të lokalit (babë e bir) të akuzuar për vrasje me dashje dhe tentativë vrasje dhe dërgimin në burg.

Sipas rikonstruksionit të karabinierëve, kur të dy u paraqitën në klub me një cisternë benzine, rreth orës 23.30 të së premtes, në Big Toën, ka shpërthyer një debat i furishëm. Është arrestuar pronari i lokalit Mauro Di Gaetano, 41 vjeç dhe babai i tij Giuseppe, 69 vjeç, të cilët mbetën të plagosur lehtë pas përleshjeve. Buzzi e qortoi Di Gaetanon se nuk kishte telefonuar në kohë ambulancën dhe se kishte përgjegjësi për vdekjen e të riut, edhe pse në atë rast, një nga hipotezat hetimore kishte qenë se i riu kishte marrë kokainë pak më parë, madje me pasoja vdekjeprurëse. Për shkak të një defekti të lindur në zemër, i njohur tashmë për një episod të mëparshëm që e kishte çuar tashmë në spital.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH