Sociale

Gjermani/ Shembet skela, humbin jetën 5 punëtorë

Shkruar nga Liberale
Gjermani/ Shembet skela, humbin jetën 5 punëtorë

Të paktën pesë punëtorë humbën jetën dhe disa të tjerë mbetën të plagosur në një aksident të rëndë në një kantier ndërtimi në lagjen Hafen City të Hamburgut në Gjermani.

Viktimat ishin duke punuar në skela, të cilat në një moment u shembën duke i zënë ata poshtë.

Sipas asaj që raportohet nga zjarrfikësit, aksidenti ka ndodhur në zonën e ish-portit në lumin Elba e cila po rindërtohet me zyra dhe ndërtesa banimi, hotele dhe dyqane.

Forca të shumta policie dhe të ndihmës së shpejtë shkuan në vendngjarje dhe po punojnë për të zbuluar shkaqet e këtij aksidenti.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH