Sport

FSHF i kërkon qeverisë hapjen e stadiumit për ndeshjen Shqipëri-Angli

               Publikuar në : 20:41 - 10/03/21 liberale

Nëpërmjet një letre zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale hapjen e dyerve të stadiumit për tifozët, në kuadër të ndeshjes Shqipëri-Angli.

FSHF ka kërkuar që në sfidën ndaj Anglisë të miratohet kërkesa për lejimin e kufizuar të spektatorëve në masën 30% të kapacitetit të stadiumit (6500 spektatorë).

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back