Aktualitet

Fryhet përroi i Zmejës, rrezikohet përmbytja e banesave në Rrëshen! Rënie masive gurësh në aksin Skuraj-Burrel

Shkruar nga Liberale
Fryhet përroi i Zmejës, rrezikohet përmbytja e banesave në

Reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë Shqipërinë prej orëve të para të mëngjesit të sotme.

Për shkak të motit të keq, janë shfaqur dhe problematikat e para në disa qytete të vendit,.

Në qarkun e Lezhës për shkak të reshjeve është fryrë Përroi i Zmejës në Rrëshen dhe rrezikohet përmbytja e disa banesave. Raportohet se është bllokuar aksi Skuraj-Burrel për shkak të rënies masive të gurëve. Zjarrfikësit dhe Emergjencat Civile janë në terren.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH