Showbiz

Foto/ Vrau gruan shtatzënë dhe dy vajzat, burri ia hedh fajin dashnores

Shkruar nga Liberale
Foto/ Vrau gruan shtatzënë dhe dy vajzat, burri ia hedh fajin

Duket absurde një ngjarje e tillë, por ja që është e vërtetë. Më 13 gusht të vitit të kaluar Christopher Lee Watts bvrau gruan e tij shtatzënë dhe dy vajzat e tij.

Ai nuk i dha policisë asnjë arsye bindëse për shakkun që e çoi drejt ngjarjes tragjike.

Por një vit më pas, 34-vjeçari i ka rrëfyer shkrimtares Cheryln Cadle arsyen evërettë të krimit makabër, e cila po shkruan një libër mbi historinë e tij.

Ai i ka treguar se gjithçka nisi pasi njohu Nichol Kessinger, e cila shumë shpejt u kthye në dashnoren e tij dhe i premtonte djalin e tij të parë.

Në një prej letrave ërguar shkrimtares ai shkruan se nuk do t’i kishte vrarë gruan Shanann e vajzat Bella, 4 vjeçe dhe Celeste 3 vjeçe, nëse nuk do të kishte njohur Nikki-n, me të cilën vazhdon të jetë i dashuruar.

Gjithçka që ndjeja ishte dëshira për të qenë i lirë me Nikki-n. Ndjenjat e dashurisë për të po më mposhtnin mua. Nuk ndjeja pendim”, shkruan ai./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1089909,1089907,1089913,1089912,1089911,1089910,1089908"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH