Life Style

Fiton 1 milion dollarë në të njëjtën lotari ku fitoi një vit më parë

               Publikuar në : 13:48 - 03/11/19 liberale

Amerikani Rolf Rhodes ka fituar për herë të dytë lotarinë në Massachusetts. Majin e vitit të kaluar, burri fitoi 650,000 të cilat zgjodhi t`i merrte në dorë menjëherë në vend që t`i dorëzohej një çek prej 50,000 dollarësh për njëzet vjet.

1 vit më pas, ai ka rezultuar sërish fitues, duke fituar 1 milion dollarë. Sidoqoftë, fitorja e dyfishtë e tij nuk është një rast i izoluar.

Në vitin 2013 James Bozeman nga Florida fitoi 3 milionë dollarë,  kur një vit më parë kishte marrë çmimin e 10 milionë dollarëve. Në Francë, një burrë fitoi 1 milion euro kur luajti në lotarinë EuroMillions në 2016 dhe 2018./Gazeta Liberale

Tags: , , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back