Aktualitet

Festat/ Ja sa emigrantë hynë në Kapshticë e Kakavijë dje

Shkruar nga Liberale
Festat/ Ja sa emigrantë hynë në Kapshticë e Kakavijë

Festat e fundvitit kanë rikthyer në atdhe shumë shqiptarë, të cilët punojnë në vendet e ndryshme të Bashkimit Evropian.

Në pikën kufitare të Kapshticës kanë hyrë 6793 dhe kanë dalë 1625 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Për këtë arsye në pikën kufitare po punohet me 4 sportele në hyrje dhe 2 në dalje.

Ndërkohë një numër i lartë emigrantësh është regjistruar edhe në pikën kufitare të Kakavijës, në Gjirokastër.

Mësohet se në këtë pikë kufitare kanë hyrë dhe kanë dalë 10637 shtetas, nga të cilët 8892 në hyrje, dhe 1745 në dalje. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH