Showbiz

"Femrat bëhen më seksi ndërsa rriten", Jennifer Lopez e lumtur me moshën e saj: Nuk lejoj askënd të më fusë në kuti

Shkruar nga Liberale
"Femrat bëhen më seksi ndërsa rriten", Jennifer Lopez e
Jennifer Lopez përqafon bukurinë pavarësisht moshës. Në numrin e "Elle's Women in Hollywood", Lopez, 54 vjeç, shprehu kënaqësinë e saj për rritjen e numrit të roleve që u jepen grave të moshuara në Hollywood. “Njerëzit e kanë kuptuar se femrat bëhen më seksi ndërsa rriten. Ata janë më të arsimuar dhe kanë një karakter më të plotë. Të gjitha këto janë shumë të bukura dhe tërheqëse, jo vetëm fizikisht, por edhe nga brenda, ndërsa rritesh dhe fiton mençuri'. Ylli latin tha se është e lumtur që shikon standardet në Hollywood që ndryshojnë për t'i bërë gratë të ndihen të vlefshme pavarësisht sa vjeç janë. “Standardet kanë ndryshuar shumë dhe mendoj se është e drejtë. Ndërsa rritesh dhe ke më shumë eksperiencë, bëhesh një person më i pasur dhe ke më shumë për të ofruar”, tha ajo.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Lopez vuri në dukje se vlerat e saj thelbësore e kanë mësuar gjithmonë të vazhdojë. Dhe është e njëjta mendësi që e shtyn përpara në karrierën e saj dhe vazhdimisht duke provuar gjëra të reja. “E shoh veten duke punuar sa të dua. Nuk e di sa është ajo moshë. Mund të jetë 70, mund të jetë 80, mund të jetë 90, nuk e di. Por e di që është aty për mua nëse e dua. Kjo ka qenë gjithmonë mendësia që kam pasur: “Kurrë mos lejoni që dikush të më vendosë në një kuti për shkak të vendit ku kam lindur, prej nga jam, sa vjeç jam, diçka të tillë. Këto kufizime nuk ekzistojnë për mua.” Kur u pyet se cili është projekti i saj i radhës, Lopez tha se është e hapur për të provuar diçka të re. “Dua të vazhdoj të zhvillohem. Regjia e filmit tim në një moment është një mundësi," tha ajo, duke zbuluar se "i ishte ofruar të drejtonte disa gjëra" por duhej të refuzonte "për shkak të kufizimeve kohore". Lopez po përgatitet gjithashtu të bëjë rikthimin e saj të madh në muzikë me publikimin e albumit të saj të parë në gati një dekadë./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH