Globi

Erdogan: Izraeli duhet të gjykohet për krime lufte

Shkruar nga Liberale
Erdogan: Izraeli duhet të gjykohet për krime lufte

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se Izraeli duhet të gjykohet për krime lufte, si dhe ka theksuar rëndësinë e rritjes së mbështetjes ndërkombëtare që kjo të ndodhë.

Presidenti Erdogan dhe emiri i Katarit, Tamim bin Hamad Al Thani, në Doha diskutuan sulmet e fundit izraelite në Gaza, armëpushimin, si dhe përpjekjet e përhershme të paqes dhe ndihmën humanitare.

Në takimin me emirin e Katarit, presidenti Erdogan tha se përpjekjet e Turqisë vazhdojnë të rriten për të siguruar dërgimin e duhur të ndihmave humanitare në Gaza.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH