Showbiz

Endri Prifti zbulon fituesin e Këngës në RTSH

Shkruar nga Liberale

Këngëtari Endri Prifti ka të zbuluar dy muaj para se të shpallet fituesi se kush do jetë fituesi i Këngës Magjike si dhe Festivaliti të RTSH.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai shprehet i sigurt se këngën magjike do ta fitojë Marsela Çibukaj, ndërsa në Festivalin Kombëtar vendin e parë do ta fitojë reperi Noizy në bashkëpunim me këngëtarin Eugent Bushpepa.

“Tashmë juve jeni mësuar si funksionojnë këto, mblidhen ata byroja që gjysmet e tyre për kokë time , i kanë këpucët të dyja të majta dhe vendosin ata 5 muaj para se kush fiton” shkruan ai në postimin e tij.

“Mirmengjesi , mirdita dhe mimbrema te gjitheve anembane Botes dhe me gjere ? . Nje te diele pushimi te bukur , me shendet e me shume dashuri ju uroj . Ju thame ne disa momente qe ne do te ishim pjese e Kenges Magjike kete vit , por rethanat as nuk e morem vesh pse nuk do jemi , dmth e kupton ti , nga ato furçat me boje ??? . Po degjo tani me mire , e di pse , ja tju jap edhe informacion , po i heq emrat se do bejne buje keto portalet . Tashme juve jeni mesuar si funksionojne keto , mblidhen ata byroja qe gjysmet e tyre per kok time , i kane kepucet te dyja te majta ???? dhe vendosin ata 5 muaj para.

Nese tani shpetuam po te them dhe vendosem te jemi ne Amerike , per festat e Netorit dhe per festat e fund vitit . Me dt 5 Nentor do te jemi ne Milano , me dt 25 do jemi ne Chikago , me dt 26 ne Florida Cleareëoter dhe me dt 27 Nentor gjithmone ne Michigan Detroit . Mir ju gjetshim e deri atehere ju uroj shendet e veç te mira qe te gjitheve pa perjashtim , duke futur edhe piranjat ne mes ????” shkruan ai në postimin e tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH