Aktualitet

Emrat/ Kush janë deputetët që votuan kundër ndryshimeve kushtetuese

Shkruar nga Liberale
Emrat/ Kush janë deputetët që votuan kundër ndryshimeve

10 deputetë votuan kundër ndryshimeve kushtetuese, ndërsa 6 të tjerë nuk ishin në sallën e Kuvendit.

106 votuan pro ndryshimeve. Amendimi i nenit 64 dhe 68 të Kushtetutës krijon mundësinë e hapjes së listave, heq nga Kushtetuta koalicionet parazgjedhore si subjekt zgjedhor, si dhe vendos prag kombëtar.

DEPUTETET QË VOTUAN KUNDËR

Adriatik Alimadhi

Fatjona Dhimitri

Gjetan Gjetani

Kujtim Gjuzi

Elda Hoti

Lefter Maliqi

Erjon Piciri

Artur Roshi

Zef Shtjefni

Suzana Topi

KUSH KA MUNGUAR

Amra Borova

Ralf Gjoni

Eljo Hyska

Enada Kallpani

Ligoraq Karamelo

Enver Roshi /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH