Sport

Egbo: Jam trajneri i parë afrikan që fitoj një titull në Evropë

               Publikuar në : 16:31 - 20/07/20 liberale

Trajneri Emanuel Egbo ka folur për emocionet pasi Tirana ka fituar titullin kampion. Egbo e ka cilësuar një arritje të madhe jo vetëm për të, por edhe për kontinentin afrikan.

“Është një ndjesi e veçantë, ende nuk e kam kuptuar. Jam trajneri i parë afrikan që ka fituar kampionat në Evropë. Dje e kam marrë vesh këtë sepse nuk jam njeri i statistikave. Kjo arritje është shumë e madhe për mua dhe për të gjithë kontinentin tim. Është ndjesi tepër e veçantë”, tha Egbo.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back