Aktualitet

Drogë në formë çokollate në banakun e kafenesë, arrestohet 20-vjeçari

Shkruar nga Liberale
Drogë në formë çokollate në banakun e kafenesë,

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 20-vjeçar, pasi i është gjetur një sasi prej 93 gr kanabis në formë çokollate.

Në pranga ka rënë S. L., 20 vjeç, ndaj të cilit rëndon akuza për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lendëve narkotike”.

Po ashtu, një 25-vjeçar është ndjekur penalisht pasi në celularin e tij i është gjetur një faqe web-i, të një faqeje sportive për lloto.

Njoftimi i policisë

Në kuadër të planit të masave për goditjen ndaj ushtrimit të lojërave të fatit të palejuara dhe për goditjen e personave që shesin lëndë narkotike në lokale, u arrestua në flagrancë një shtetas dhe ndiqet në gjëndje të lirë një tjetër.

Sekuestrohet një sasi lënde narkotike në formë çokollate, Cannabis Sativa.

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore Shkodër, në kuadër të planit të masave për goditjen ndaj ushtrimit të lojërave të fatit të palejuara dhe për goditjen e personave që shesin lëndë narkotike në lokale dhe informacionit të marrë në rrugë operative u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit S. L., 20 vjeç, banues në Shkodër, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lendëve narkotike”.

Forcat policore kanë ushtruar kontroll në ambjentet e një bar kafeje, në lagjen “Manush Alimani”, Shkodër, pikërisht tek pjesa e banakut, në raftin e pijeve është gjetur një qese me material në formë cokollate, Cannabis Sativa, me peshë 93 gr. dhe një peshore elektronike, për të cilën është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit të lartpërmendur, si dhe u bë sekuestrimi i lëndës narkotike në cilësinë e provës materiale.

Gjithashtu, gjatë veprimeve të mëtejshme, shtetasit K. G., 25 vjeç, banues në Shkodër, i është gjetur në aparatin e tij celular një faqe ëeb-i, e dyshuar si faqe sportive për lloto, i cili ndiqet në gjendje të lirë për veprën penale “Organizimi i lotarive të palejuara”./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH