Globi

Donald Trump paralajmëron vizitë në Kosovë dhe Serbi

Shkruar nga Liberale
Donald Trump paralajmëron vizitë në Kosovë dhe Serbi

Presidenti amerikan, Donald Trump pas nënshkrimit të marrëveshjeve me Kosovën dhe Serbinë ka paralajmëruar vizitë në të dyja shtetet, raporton Gazeta Express.

Serbia dhe Kosova me ndërmjetësimin amerikan kanë normalizuar sot lidhjet ekonomike duke nënshkruar marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë.

Kjo marrëveshje, u nënshkrua kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në Zyrën Ovale në prani të presidentit amerikan, Donald Trump.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH