Globi

Djali i biznesmenit vret një 25-vjeçar me BMW-në e tij, paguan kompensim dhe merr dënim ‘qesharak’

Shkruar nga Liberale
Djali i biznesmenit vret një 25-vjeçar me BMW-në e tij, paguan

Alessandro Maggiore, djali i pronarit të makinave me qira, vrau një djalë 25-vjeçar me BMW-në e tij.  Familja paguan kompensim dhe merr marrëveshje për pranimin e fajësisë

I dehur në timon ai ka vrarë një 25 vjeçar i cili drejtonte një makinë tjetër. Alessandro Maggiore , 33 vjeç, djali i një familjeje të rëndësishme sipërmarrësish nga Lazio, Romë, u dënua sot me 2 vjet e 4 muaj “për vrasje me automjet”. Një vendim i destinuar për të shkaktuar diskutime dhe i cili vjen pavarësisht protestave të familjes së viktimës. Kështu shkruan La Repubblica.

Alessandro Maggiore, 33 vjeç, është djali i pronarit të Maggiore, dinastisë evropiane të makinave me qira. Në mbrëmjen e 12 prillit 2022, ai goditi një Citroen Saxo nga pas pasi ishte me shpejtësi marramendëse. Në bordin e makinës tjetër, në Via Sacrofano - Cassia, ishte një djalë 25 vjeç, i quajtur  Manuele Iencinella . Ndikimi është shkatërrues. Iencinella hidhet nga makina, transportohet në spital ku lufton për gati dhjetë ditë, i varur mes jetës dhe vdekjes. Në fund, ai vdiq më 21 prill 2022 në Sant'Andrea.

Për hetuesit bëhet fjalë për vrasje me automjet. Shpejtësia është sa dyfishi i kufirit, kurse testi i gjakut tregoi  se autori kishte konsumuar alkool shumë më tepër mbi maksimumin e lejuar prej 0.5. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH