Aktualitet

Detaje të reja nga vrasja e Entjan Nikulajt në Lezhë, u qëllua me 7 plumba, autorët e ndoqën për dy ditë

Shkruar nga Liberale
Detaje të reja nga vrasja e Entjan Nikulajt në Lezhë, u

Detaje të reja janë nga vrasja e Entjan Nikulaj mbrëmjen e së shtunës në hyrje të qytetit të Lezhës.

Bëhet me dije se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, 40 vjeçari u prek nga 7 plumba, dy prej të cilëve në organet jetësore, duke i shkaktuar edhe vdekjen.

Policia po përqendrohet tek monitorimi i kamerave të sigurisë. Këto të fumdit kanë fiksuar automjetin me të cilin lëvizën tre autorët në zonën e Lezhës gjatë dy ditëve të fundit, detaj që tregon se autorët kanë ndjekur viktimën, si dhe kanë studiuar mirë vendin ku do të kryenin ekzekutimin e tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH