Aktualitet

Deputeti nxjerr teorinë: BE s'na pranoi për shkak të islamofobisë

Shkruar nga Liberale
Deputeti nxjerr teorinë: BE s'na pranoi për shkak të

Deputeti i opozitës në Kuvend, Zef Shtjefni ka një teori të re për mos hapjen e negociatave.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, ai tha se shtyrja e negociatave nuk erdhi as për plotësimin e kushteve dhe as për reformimin e BE-së.

Sipas tij, BE nuk pranoi Shqipërinë dhe Maqedoninë për shkak të islamofobisë.

"Nëse Europa nuk më pranon më vëllanë tim mysliman nuk dua të futem në Europë. BE nuk na pranoi për shkak të islamofobisë dhe aleanca ruso-serbe që kërkon një Shqipëri të trazuar dhe një rajon të trazuar. Shqiptarët kanë treguar se kanë shkëlqyer. Nuk duan një vend të stabilizuar. Këto janë të hershme. Kemi derdhur gjak për Europën dhe sot duhet të na kthejë borxhin. Na kanë borxh integrimin pa kushte. Franca dhe Macron gabuan. Kur terrorizmi goditi Francë ne i mbështetën. Bashkëjetesën tonë fetare na e ka zili gjithë bota", u shpreh Zef Shtjefni./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH