Aktualitet

Covid në Shqipëri, 4 humbje jete dhe 869 raste të reja

Shkruar nga Liberale
Covid në Shqipëri, 4 humbje jete dhe 869 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat në lidhje me koronavirusin në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 5257 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 869 qytetarë.

Janë 12,585 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 175 pacientë, nga të cilët 33 janë në gjendje më të rënduar. Nuk e kanë fituar betejën me COVID19 4 qytetarë: tre qytetarë nga Tirana të moshave 62-71 vjeç dhe një qytetar 86 vjeç nga Durrësi.

Janë shëruar 862 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 141,038 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (11 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 869

Të shëruar në 24 orë 862

Të shtruar në spitale 175

Humbje jete në 24 orë 4

Testime ditore 5257

Testime totale 1,112,627

Raste pozitive 156,162

Raste të shëruara 141,038

Raste Aktive 12,585

Humbje jete 2,539

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 5146

Shkodër 1555

Durrës 1064

Fier 1060

Vlorë 920

Lezhë 716

Elbasan 607

Berat 448

Korçë 288

Gjirokastër 291

Kukës 271

Dibër 219

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH