Aktualitet

COVID-19/ Mjeku shqiptar në SHBA: Nuk ka trimëri, virusi është dinak

Shkruar nga Liberale
COVID-19/ Mjeku shqiptar në SHBA: Nuk ka trimëri, virusi

Mjeku shqiptar në SHBA, ish-drejtori i Virologjisë në Boston, Rajmond Ikonomi, në një lidhje të drejtpërdrejtë me “News 24” deklaroi se Covid-19 është një virus tepër dinak.

“Në SHBA situata është e rëndë. Këtu numri i të infektuarve ka shkuar shumë. Ky ishte një virus i befasishëm dhe kishte përhapje shumë të madhe. Në SHBA, cdo shtet po sheh rastet e veta dhe i raporton. Është një virus shumë dinak, një armik i padukshëm. Situata jo vetëm në SHBA, por edhe në Shqipëri duhet pasur kujdes, pavarësisht se ka më pak raste, kudo është rreziku”, tha Ikonomi. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH