Aktualitet

Conte: 2 vende myslimane ëndërrojnë BE, dje u bë një gabim historik

Shkruar nga Liberale
Conte: 2 vende myslimane ëndërrojnë BE, dje u bë një

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, i cili para pak ditësh ishte në një vizitë zyrtare në Shqipëri ka folur para mbledhjes së Këshillit në Bruksel.

Ai ka thënë se në takimin e djeshëm nuk u arrit asnjë konkluzion, prandaj ai do të mbahet mend si një gabim historik.

“Mbrëmë nuk arritën në një konkluzion. Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë një jetë që kërkojnë hapjen e negociatave. 2 vende me shumicë myslimane kanë ëndërr të futen në BE. Takimi i djeshëm do të mbahet mend si një gabim historik. Mos hyrja në BE shpresoj mos t’i bëjë vendet pesimiste”, mësohet të ketë thënë ai./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH