Showbiz

Çifti i famshëm i “Game Of Thrones” bëhen prindër për herë të parë

Shkruar nga Liberale
Çifti i famshëm i “Game Of Thrones” bëhen

Aktorët, Kit Harington dhe Rose Leslie, janë bërë prindër për herë të parë.

Çifti i famshëm i “Game of Thrones” mirëpritën një djalë, emrin e të cilit kanë vendosur ta mbajnë sekret.

Zërat për një lidhje dashurie mes dyshes nisën që në vitin 2012. Por vetëm në vitin 2016 ata konfirmuan zyrtarisht lidhjen, për tu martuar në qershor të vitti 2019.

Ata u njohën gjatë xhirimeve të “Game of Thrones”, ku luanin rolin e dy kundërshtarëve që bien në dashuri me njëri-tjetrin, marrëdhënie që ndërpritet nga vdekja tragjike e Ygritte (personazhi i Rose Leslie).

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1184830,1184831,1184829,1184832"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH