Showbiz

Brabus sjell “bishën” e blinduar të Mercedes

Shkruar nga Liberale
Brabus sjell “bishën” e blinduar të Mercedes

Kompania gjermane e modifikimit të makinave Brabus, ka prezantuar ditët e fundit krijimin e saj më të fundit një Mercedes-Benz G-Wagen, i gjithë i blinduar me çelik dhe rezistent ndaj shpërthimeve që mund të mbajë të sigurt njerëz që e ndiejnë veten të rrezikuar nga një sulm.

Çmimet janë të ndryshme në varësi të makinës dhe fillojnë nga 440 mijë paund deri në 645 mijë paund.

Një Mercedes i thjeshtë i këtij lloji nis me çmimin origjinal prej 90 mijë paundësh, por Brabus e ka transformuar totalisht atë, duke i inkoorporuar dhe të ashtuquajturën “Qelizë Mbrojtëse” e cila mund t’i bëjë ballë sulmeve me automatikë kallashnikov dhe shpërthimeve të granatave.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1142872,1142873,1142874,1142875,1142876,1142877,1142878,1142879,1142880,1142881,1142882,1142883,1142884"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH