Maqedoni

GARA për president i Maqedonisë së Veriut/ Bujar Osmani shpall fitoren, thirrje rivalit: Arben, prano vullnetin e popullit

Shkruar nga Liberale
GARA për president i Maqedonisë së Veriut/ Bujar Osmani shpall

Buja Osmani, kandidat i Frontit Evropian për president të Maqedonisë së Veriut, ka shpallur fitoren e këtij fronti në kampin shqiptar.

Në selinë e BDI-së, ai ka shpallur fitoren pas zhjedhjeve të sotme në Maqedoninë e Veriut.

Fjala e Bujar Osmanit:

Më lejoni që para jush të shpallë fitore të thellë me dallim mbi 40 mijë vota. Kemi shënuar fitore pothuajse ose në çdo komunë. Duke nisë në Jogonovcë, Hogoshinë, Vrapqincë, Bogovinë. Fitore të jashtëzakonshme në Strugë, në Qoshk, Zenelikovë në Ohër dhe fitore në Tetovë.

Të dashur qytetarë, urime të gjithëve edhe një herë. Ju faleminderit për besimin. Kjo fitore e jona është e përbashkët. Fronti Eropian po ngritet në një lokomotivë evropiane për popullin.

Në emër të frontit dua tu jap fjalën se vota juaj është detyrimi im.

Dëshiroj t’i them dicka kundërshtarit tim. Arben pavarësisht goditjeve të ulëta patëm një fushatë me respekt, duhet të pranojmë vullnetin e popullit.

Ka përshtypje që votuesit ende nuk kanë kaluar barrierat etnike, shoqëria jonë është ende e ndarë. Prandaj angazhimi im programor është zgjedhja e presidentit me dy të tretat dhe shumicë të dyfishtë në Kuvend.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH