Maqedoni

Bastisje në Ohër, ndalohet një tregtar

Shkruar nga Liberale

Bastisje në Ohër, ndalohet një tregtar

Dje në ora 14:40, zyrtarë policorë nga Sektori për Trafikim të Paligjshëm me Droga dhe Armë në MPB-në e Ohrit, i kanë hequr lirinë H.B.(24) nga Ohri.

Siç informon MPB, gjatë kontrollit të kryer me vendim të gjykatës në shtëpinë e tij të fundjavës, dhomat e shërbimeve dhe automjetin e pasagjerëve në fshatin Kosel të Ohrit, ka pasur marijuanë, shiringa të mbushura me lëng kafe, një mulli me marijuanë dhe një. u gjet dhe u konfiskua harku.

Personi u ndalua në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngrihet kundër tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH