Globi

"Më serviri MISHIN e gatuar një ditë më parë", SHQIPTARI s'duron dhe i ngul thi*ën shefit të kuzhinës

Shkruar nga Liberale

"Më serviri MISHIN e gatuar një ditë më

Shqiptari  plagos me thikë shefin e kuzhinës sepse nuk i pëlqeu mishi që iu servir

Duket se konfliktet për motive të dobëta i ndjekin nga pas shqiptarët. 

I tillë ështe rasti i një 52-vjeçari  shqiptar në Selanik, i cili plagosi me thikë shefin e kuzhinës, pasi nuk i pëlqeu mishi që i kishin servirur në restorant.

Ngjarja ka ndodhur në fillim të muajit mars në një restorant në Selanik, kur 52-vjeçari shqiptar humbi kontrollin nga nervat se mishi që iu servir nuk ishte i shijshëm.

Sipas tij mishi që i servirën në restorant ishte i gatuar një ditë më parë.

Pas ngjarjes emigranti shqiptar u arrestua, ndërsa sot ai është paraqitur para Gjykatës në Selanik për tu njohur me masën e sigurisë.Ndaj 65-vjeçari rëndon akuza “vrasje e mbetur në tentativë”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH