Globi

Lukashenko: Shqetësimet për Luftë III Botërore janë të vërteta

Shkruar nga Liberale

Lukashenko: Shqetësimet për Luftë III Botërore janë

 

Presidenti i Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko ka deklaruar se shqetësimet për nisjen e Luftës së Tretë Botërore janë të vërteta, sepse forca ushtarake është bërë argumenti kryesor i paracaktuar i vendimmarrësve globalë.

“Forca ushtarake është bërë përsëri argumenti kryesor i paraqitur nga qendrat vendimmarrëse globale, sikur të mos jetë pasur kurrë miliona humbje në jetë njerëzish nga Lufta e Parë dhe e Dytë Botërore”, tha ai.


“Tani ne jemi përfshirë fjalë për fjalë nga një parandjenjë e një Lufte të Tretë Botërore, e cila është rrëmbyer nga të gjithë. Ka arsye legjitime për shqetësime të tilla”, theksoi presidenti bjellorus.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH