Globi

Izraeli nuk humb kohë, nis HAKMARRJEN kundër Iranit, e sulmon me dron dhe raketa

Shkruar nga Liberale
Izraeli nuk humb kohë, nis HAKMARRJEN kundër Iranit, e sulmon me dron

Izraeli ka lëshuar mëngjesin e së premtes, raketa në një sulm hakmarrës kundër Iranit, ashtu siç edhe kishte paralajmëruar më herët.

Sipas medieve të huaja, sulmi raportohet se është kryer në provincën qendrore të Isfahan, pranë një baze ushtarake.

Lëshimet e raketave pasojnë sulmin e Iranit të shtunën e kaluar, ku vendi dërgoi një breshëri prej më shumë se 300 dronë pa ekuipazh dhe raketa drejt objektivave në të gjithë Izraelin, thanë më parë zyrtarët ushtarakë izraelitë.

Sulmet e Izraelit vijnë si një kundërpërgjigje pas sulmeve të Iranit të shtunën e kaluar, ku vendi dërgoi një breshëri prej më shumë se 300 dronë pa ekuipazh dhe raketa drejt objektivave në të gjithë Izraelin, të paktën kështu thanë më parë zyrtarët ushtarakë izraelitë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH