Globi

Festuan me fishekzjarre, por i vunë zjarrin ishullit, 13 të arrestuar në Greqi

Shkruar nga Liberale
Festuan me fishekzjarre, por i vunë zjarrin ishullit, 13 të arrestuar

Policia greke kanë arrestuar 13 anëtarë të ekuipazhit të një jahti me dyshimin për zjarrvënie.

Mediet se ekuipazhi lëshoi fishekzjarrë në ishullin e njohur turistik të Hidrës për të argëtuar mysafirët, por shkëndijat i vunë flakën pyllit të vetëm me pisha.

Të dyshuarit fillimisht u përpoqën të shuanin flakët më pas thirrën zjarrfikësit dhe u larguan nga zona.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH