Globi

E RËNDË/ Shpërthim i fortë në një parking nëntokësor, 2 të vdekur dhe 11 të plagosur

Shkruar nga Liberale

E RËNDË/ Shpërthim i fortë në një parking

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër, ku dy persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur, pas një shpërthimi të ndodhur në një parking nëntokësor në Nussbaummen.

Për policinë rrethanat në të cilën ka ndodhur aksidenti, janë ende të paqarta.Autoritetet po hetojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarja.

Ndërkohë shpërthimi ka shkaktuar pasoja të konsiderueshme materiale, pasi gjatë shpërthimit zjarri ka përfshirë edhe katin e një pallati të ndërtuar mbi parkingun nëntokësor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH