Globi

Dasma nudiste! Vëllai, kërkesë të ftuarve ti shkojnë të gjithë të zhveshur në martesën e tij, motra nuk pranon: Shpërthimi në rrjet!

Shkruar nga Liberale

Dasma nudiste! Vëllai, kërkesë të ftuarve ti shkojnë

Ajo është motra dhe shoqëruesja e nuses, por nuk dëshiron të shkojë tërësisht e zhveshur në dasmë dhe të fotografohet pa rroba.

Një grua nuk pranoi të merrte pjesë në dasmën e vëllait të saj, i cili organizoi një ceremoni nudiste dhe i kërkoi të shfaqej pa rroba. Ai i tha çiftit se do të paguante për një pritje të dytë, me rroba, por situata vetëm u përkeqësua.

Vëllai i saj është gati të martohet, por ajo nuk e ka ndërmend të shkojë në dasmë: është një ceremoni nudiste dhe, megjithëse gruaja nuk ka shprehur kurrë dyshime për mënyrën e jetesës së vëllait dhe kunatës së ardhshme, ajo nuk dëshiron. të zhvishet, para shumë të ftuarve që nuk i njeh. Ajo kërkoi këshilla në Reddit për të kuptuar se çfarë të bënte: “Filozofia ime është se nuk më intereson se çfarë bëjnë të tjerët – shkroi ajo – për sa kohë që dikush nuk lëndon apo shkel të drejtat e mia ose të të tjerëve”.

“Çfarëdo që të rriturit bëjnë me pëlqimin në jetën e tyre private nuk është shqetësimi im.” Por ajo me të vërtetë nuk ka dëshirë të bëhet as naturiste, ajo është zgjedhur si shoqëruese e nuses dhe një anëtare e rëndësishme e familjes.

Hoteli ku çifti zgjodhi të organizonte ceremoninë është vendi i takimit të tyre të parë. Ky resort naturist u kërkon të ftuarve të qëndrojnë krejtësisht të zhveshur dhe ajo, e cila nuk ndihet rehat me këtë kërkesë, ka organizuar me vëllain dhe të dashurën një festë të dytë të veshur me shpenzimet e saj.

Megjithatë, çifti u zemërua. Gruaja vazhdon të shpjegojë në Reddit se nuk i pëlqen të ecë lakuriq në pasarelë pranë një dëshmitari që do ta takojë pak minuta para ceremonisë. “Absolutisht nuk ndihem rehat të jem para të gjithëve gjatë ceremonisë, apo të përjetësoj veten lakuriq në të gjitha fotografitë. Nuk e njoh familjen e të dashurës së tij, por edhe disa nga të afërmit e mi dhe bashkëshortët e tyre nuk janë rehat. Prindërit e mi nuk janë më me ne, ndaj nuk mund t'u kërkoj atyre këshilla”.
Për këtë arsye iu drejtua përdoruesve të internetit, të cilët publikuan me shpejtësi opinione të ndryshme

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH