Globi

5 muaj pas vdekjes/ Publikohet testamenti i VASSILIS KARRAS, kush janë dy trashëgimtaret e pasurisë "së majme" të këngëtarit të madh grek

Shkruar nga Liberale

5 muaj pas vdekjes/ Publikohet testamenti i VASSILIS KARRAS, kush janë dy

Pesë muaj pasi Vassilis Karras u nda nga jeta, publikohet testamenti i tij në Gjykatën e Magjistraturës së Selanikut.

Për herë të parë janë bërë të ditura detajet e testamentit të këngëtarit të famshëm, i cili vdiq më 24 Dhjetor 2023.

Sipas një raportimi të emisionit “To Proinono”, pasuria e këngëtarit i kalon 10 milionë eurot dhe njerëzit që e trashëgojnë atë janë dy: gruaja e tij, Kristina dhe vajza e tij, Irene, shkruan Protothema.gr.

Në mënyrë të detajuar, testamenti i tij përfshin:

-Shtëpinë e shkëputur në Kardia Selanik
"Fshati i paqes"
-Pasuria në Kokkinnohori Kavala
-Shtëpia e tij e pushimit bregdetar
-Një apartament luksoz në Athinë
-depozita Bankare
-E drejta e autorit të këngëve të tij, të cilat për 50 vitet e ardhshme i përkasin atij

Biografia e Vassilis Karras

Thonë se kur dikush është një hap para vdekjes, momentet më të rëndësishme të jetës së tij i kalojnë para syve.

Në rastin e  Vassilis Karras,  kjo ndodhi vetëm gjashtë ditë para se të jepte frymën e fundit, më 24 Dhjetor 2023, kur i kërkoi Thanos Kanousis t'i lexonte të gjithë biografinë e tij, të cilën Kanousis e kishte shkruar vitet e fundit, bazuar në rrëfimet e tij brilante./ Përgatiti LIberale.al

Ndonëse i vuajtur dhe i dobët për shkak të sëmundjes, ai dëgjoi me orë të tëra, me emocion të thellë dhe me sy të lagur, historinë e tij, e cila filloi në një fshat të vogël të Kavallës dhe vazhdoi me shumë aventura, punë të palodhur, rrugë pa fund, kilometra në pistë, suksese dhe dashuri, shume dashuri...

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH