BE

Tmerr në varrezat e Zagrebit, gjenden 15 varre të hapura, vandalët në kërkim të sendeve me vlerë

Shkruar nga Liberale

Tmerr në varrezat e Zagrebit, gjenden 15 varre të hapura,

Gjatë të hënës, persona të panjohur kanë dëmtuar 15 varre në pjesën veriore të varrezave të Miroshevacit në Zabreg të Kroacisë.

Policia ka kryer një hetim dhe ka vënë në dijeni të afërmit e viktimave për inspektimet.

Raportohet se vandalët kanë hapur edhe disa varre, në kërkim të sendeve me vlerë. Një grua tha se ka vërejtur se është dëmtuar varri i babait të saj.

Dëshmitarët kanë thënë se dukej sikur dikush kishte hapur varret me levë. Policia po heton, për të identifikuar keqbërësit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH