BE

Alarm për bombë në Bruksel, evakuohet ndërtesa e Komisionit Evropian

Shkruar nga Liberale

Alarm për bombë në Bruksel, evakuohet ndërtesa e Komisionit

Alarmi për bombë në  Bruksel. Policia, sipas raportimeve të mediave lokale, ka konfirmuar se ndërtesa e Komisionit Evropian është evakuuar.

Zëdhënësi i policisë në lagjen Ixelles ku ndodhet ndërtesa tha se "kërkimet dhe hetimet janë duke u zhvilluar".  

Alarm për bombë në Bruksel, evakuohet ndërtesa e Komisionit

Zona vijon të jetë e rrethuar.

 “Është kryer një evakuim dhe kërkimet janë duke u zhvilluar në ndërtesë ” , tha për RTL Ilse Van de Keere, zëdhënëse e policisë së Brukselit/Ixelles.

Nga informacionet e para pas kontrollit nuk rezulton të jenë gjetur objekte të rrezikshme në vend. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH