Bota

ALARMUESE/ Gjendet në dhomën e të miturës një GJARPËR shumë i rrezikshëm! (VIDEO)

Shkruar nga Liberale

ALARMUESE/ Gjendet në dhomën e të miturës një

Një gjuetar australian gjarpërinjsh ka pranuar një raportim për të larguar një gjarpër “shumë helmues” nga dhoma e gjumit të një vajze 7 vjeçare.

Në një postim në Facebook nga Sunshine Coast Snake Catchers 24/7, thuhet se Giffo është dërguar në shtëpinë e Morayfield në Australi pas raportimit për praninë e një gjarpri të zi me bark të kuq.

Së bashku me përshkrimin, është bashkangjitur edhe videoja ku shihet gjuetari teksa e kap gjarprin nga një çantë në cep të dhomës.

Giffo shpjegon se ky lloj zvarraniku ka një helm “shumë toksik” dhe potencialisht vdekjeprurës.

Bëhet e ditur se pas kapjes gjarpri është lëshuar i lirë në një zonë të shkretë.

Poll
SHQIPENGLISH