Aktualitet

Blindohet Gjykata, jepet masa për anëtarin e bandës së Llanajve

Shkruar nga Liberale
Blindohet Gjykata, jepet masa për anëtarin e bandës së

Gjykata e Vlorës është blinduar sot nga Forcat Speciale dhe FNSH. Nën masa të rrepta sigurie është zhvilluar sot gjyqi për Tesi Bashon, një nga anëtarët e bandës së “Llanajve”.

38-vjeçari, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje në Itali dhe i akuzuar për disa vepra penale cilësohet si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Mësohet se familjarët e Bashon nuk janë lejuar që të marrin pjesë në procesin gjyqësor. Nën drejtimin e gjykatësit Laurent Fucia, ndaj Bashos u caktua masa e sigurisë "Arrest me burg"./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH