Aktualitet

Bilanci i Covid në Shqipëri, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Shkruar nga Liberale
Bilanci i Covid në Shqipëri, 4 humbje jete në 24 orët e

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat në lidhje me kornavirusin në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë kryer 5637 testime, nga ku u konfirmuan 853 raste të reja.

Aktualisht janë 10,915 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 103 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar. E kanë fituar betejën me COVID-19 katër qytetarë: një 65 vjeçar nga Tirana, një 65 vjeçar nga Shkodra, një 67 vjeçar nga Konispoli dhe një 84 vjeçar nga Durrës.

Janë shëruar 526 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 134,802 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (02 Shtator 2021)

Raste të reja ditore 853

Të shëruar në 24 orë 526

Të shtruar në spitale 103

Humbje jete në 24 orë 4

Testime ditore 5,637

Testime totale 1,059,241

Raste pozitive 148,222

Raste të shëruara 134,802

Raste Aktive 10,915

Humbje jete 2,505

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 4007

Shkodër 1906

Vlorë 883

Durrës 848

Fier 750

Lezhë 648

Elbasan 569

Berat 417

Gjirokastër 3276

Korçë 249

Kukës 196

Dibër 164

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH