Kryesore

Bie ndjeshëm numri i viktimave me Covid-19 në Itali

               Publikuar në : 18:31 - 29/06/20 liberale

Lajme të mira vijnë nga Itali në lidhje me koronavirusin. Duket se më në fund Itali po clirohet nga ‘kthetrat’ e këtij virusi vdekejprurës dhe kjo duket në rënien e numrit të viktimave dhe të rasteve të reja.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 126 raste të reja, më pak nga dje, ku të sëmurë ishin 174, duke e çuar numrin total të rasteve të përgjithshme në 240,436.

Po ashtu rënie ka shënuar edhe numri i viktimave, ku sot 6 persona humbën jetën, ndërsa dje u regjistruan 22 viktima.

Numri total i viktimave në vendin fqinjë ka shkuar në 34744.

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back