Aktualitet

Basha në Durrës: Të verifikohet siguria e banesave

Shkruar nga Liberale
Basha në Durrës: Të verifikohet siguria e banesave

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në zonën e plazhit në Durrës për t’u solidarizuar me ekipet e kërkim-shpëtimit që punojnë për nxjerrjen nga rrënojat e turpave.

Nëpërmjet një postimi në facebook, Basha njofton se ka takuar njerëz të tronditur, të shqetësuar për sigurinë e tyre dhe të fëmijëve, të cilët kërkonin vëmendje, mbështetje dhe kujdes.

Basha bën thirrje për mirëorganizimin e burimeve njerëzore, për të kontaktuar qytetarët dhe për të verifikuar sigurinë e banesave dhe për tu ofruar ndihmë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH